MBR Finance rozpoczyna działalność leasingową pod nazwą MBR Leasing

Link do artykułu: https://biznes.newseria.pl/komunikaty/firma/mbr-finance-rozpoczyna,b286916372

MBR Finance rozpoczyna działalność leasingową pod nazwą MBR Leasing


Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, spółka MBR Finance rozpoczyna działalność w zakresie leasingu operacyjnego dla przedsiębiorców i spółek prawa handlowego. W tym celu firma nabyła 100% udziałów spółki, za pośrednictwem której rozpoczyna działalność leasingową. MBR Leasing będzie oferowała leasing na wszystkie typy środków trwałych o wartości netto powyżej 5000 zł i nie wyższej niż 800 000 zł.

Wśród swoich głównych klientów MBR Leasing typuje mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które z różnych przyczyn mają utrudniony dostęp do powszechnej oferty leasingowej. Spółka będzie specjalizować się między innymi w leasingu środków transportu ciężkiego a także maszyn i innych urządzeń wykorzystywanych m.in. w rolnictwie, budownictwie, czy przemyśle spożywczym.

Wejście z ofertą leasingową na rynek jest odpowiedzią na niszę, którą od pewnego czasu dostrzegamy
w tej branży. Wśród przedsiębiorców w Polsce istnieje grono osób, które z różnych przyczyn mają utrudniony dostęp do powszechnej oferty leasingowej sprzedawanej w tzw. procedurach uproszczonych i właśnie tym osobom chcemy umożliwić skorzystanie z oferty leasingowej na elastycznych warunkach i stosując mniej rygorystyczne kryteria oceny - komentuje Roman Wyszomirski, Prezes Zarządu MBR Leasing. Nie chcemy konkurować z największymi. Naszym celem jest działalność w wąskiej, wyspecjalizowanej dziedzinie - dodaje Wyszomirski.

Spółka MBR Leasing będzie oferowała produkty na wszystkie typy środków trwałych o wartościach mieszczących się pomiędzy 5000 a 800 000 zł. Czynsze inicjalne będą skorelowane z danymi z rynku o bezpiecznym udziale własnym klienta i ustalane indywidualnie dla poszczególnych grup środków trwałych. Umożliwi to efektywne - w odniesieniu do zaangażowanego kapitału - zbycie przedmiotów leasingu, konieczne w sytuacji pojawiającej się szkodowości obsługi umów leasingu. Okres leasingu będzie nie dłuższy niż 60 miesięcy.

Według szacunków Związku Polskiego Leasingu, w 2017 roku branża leasingowa może odnotować wzrost nawet o 16,5% i 67,7mld łącznej wartości udzielonego finansowania. Prognozowany rozwój rynku w zrównoważony sposób będzie oparty o pojazdy lekkie, ze względu na mocny popyt i korzystne przepisy fiskalne, pojazdy ciężkie, ze względu na okresowe wymiany taboru samochodowego a także finansowanie maszyn, wynikające z wykorzystywania środków unijnych, jak i konieczności rewitalizacji parków maszynowych w 2017 roku. ZPL wskazuje także, że 2017 będzie ósmym rokiem z rzędu, w którym rynek leasingu w Polsce wzrośnie.

Roman Wyszomirski: Prezes Zarządu MBR Finance S.A., w 1995 r. założył Polskie Towarzystwo Finansowe S.A., lidera na rynku kredytów samochodowych a do 2002 r. był jego współwłaścicielem i zarządzającym. W 2003 r. Spółka została kupiona przez Santander Consumer Bank. W 2003 r. utworzył Powszechny Dom Kredytowy S.A., jednego z największych w Polsce pośredników finansowych, którym zarządzał do 2008 r., kiedy to Spółkę kupił Getin Holding.

O firmie:

MBR Finance to firma, którą tworzą osoby z ponad 20-letnim doświadczeniem na rynku pośrednictwa finansowego. Firma działa z powodzeniem na rynku ogólnopolskim oferując atrakcyjne rozwiązania finansowe dla swoich klientów. Produkty MBR Finance są nowoczesną alternatywą dla tradycyjnych usług finansowych, pozwalając na dostęp do pożyczki gotówkowej dla osób, które nie mogą otrzymać finansowania w bankach oraz innych instytucjach finansowych. Spółka oferuje trzy główne linie produktowe: pożyczki zabezpieczone pojazdami mechanicznymi - Motopożyczka, pożyczki zabezpieczone nieruchomościami oferowane pod handlową nazwą Hipopożyczka i pożyczki dla przedsiębiorców, którzy przedstawią inne formy zabezpieczenia spłaty pożyczki - Bizpożyczka.